Dziś jest:
Środa, 29 Maja 2024
Imieniny:
Magdaleny, Teodozji, Urszuli
FirmyRachunek bieżący

Rachunek bieżący

 

Środki pieniężne zgromadzone na rachunku bieżącym pozostają do stałej i swobodnej dyspozycji Posiadacza rachunku i uruchamiane na każde Jego żądanie.

 

Aby rachunek bieżący spełnił swoje zadania z pożytkiem dla Państwa firmy Bank Spółdzielczy

OFERUJE:

 • uruchomienie rachunku natychmiast po złożeniu odpowiednich dokumentów
 • stały i natychmiastowy dostęp do zgromadzonych na rachunku pieniędzy
 • terminowe realizowanie złożonych przez posiadacza rachunku poleceń wpłat i wypłat w tym samym dniu lub najpóźniej w następnym dniu roboczym
 • uzyskanie kredytu w ramach rachunku

ZAPEWNIAMY:

 • przestrzegania tajemnicy obrotów i stanów prowadzonych rachunków
 • potwierdzanie wyciągami wszystkich operacji
 • oprocentowanie zgromadzonych na rachunku pieniędzy
 • dokonywanie miesięcznych wypłat pensji poprzez przelewy na rachunki pracowników, co pozwala uniknąć dodatkowych kłopotów związanych z zabezpieczeniem gotówki, niskie opłaty z tytułu prowadzonego rachunku

Cechy produktu:

Rachunek bieżący przeznaczony jest dla osób prawnych i innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, a także organizacji społecznych, politycznych, zawodowych, fundacji i stowarzyszeń oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

Rachunek bieżący służy do gromadzenia środków pieniężnych Posiadacza rachunku i prowadzenia rozliczeń związanych z jego działalnością, która może mieć charakter gospodarczy bądź organizacyjny. Posiadacz rachunku może ustanowić pełnomocnika (pełnomocników) uprawnionego do dysponowania rachunkiem w zakresie określonym w treści pełnomocnictwa przez posiadacza rachunku.

Rachunek bieżący pozwala na swobodne korzystanie ze zgromadzonych środków pieniężnych, dzięki niemu istnieje możliwość wypłaty gotówki z bankomatów kartami emitowanymi przez bank oraz prowadzenie rozliczeń bezgotówkowych z kontrahentami krajowymi i zagranicznym  pomocą . Posiadacz może wystawić dyspozycje rozliczeniowe do wysokości środków będących na rachunku. Dyspozycje pieniężne do wysokości posiadanych na rachunku środków złożone przez posiadacza rachunku (do godziny określonej w umowie) Bank wykonuje w tym samym dniu, zaś dyspozycje złożone później – w następnym dniu roboczym.
Środki gromadzone na rachunku bieżącym podlegają oprocentowaniu w wysokości określonej Uchwałą Zarządu Banku według zmiennej stopy procentowej.


Korzyści dla klienta:

 • Istnieje możliwość przeprowadzania rozliczeń w systemie Home Banking.
 • Można uzyskać telefoniczną informację o stanie środków na rachunku bieżącym oraz dokonanych operacjach bankowych.
 • Posiadacz rachunku może skorzystać z kredytu w rachunku bieżącym.
 • Nadwyżki finansowe na rachunku bieżącym mogą być zagospodarowane w formie lokat.

Rachunek bieżący wyposażony jest w pakiet wygodnych instrumentów płatniczych, służących do przeprowadzania transakcji finansowych w Banku, jak i poza nim (międzynarodowe karty płatnicze  Visa Business). 

 

Zapraszamy do odwiedzenia jednej z placówek Powiatowego Banku Spółdzielczego

Sekretariat: Tel: 44 726 09 39     Fax: 44 726 09 42
© Copyright Powiatowy Bank Spółdzielczy w Tomaszowie Mazowieckim      All rights reserved    |   Ustawienia zgód |   powered by netadmin 7.30
Dane z dnia: 2024-05-28
1 CHF4.2959do góry+0.0097
1 EUR4.2592do góry+0.0064
1 GBP5.0032do góry+0.0081
1 USD3.9183w dół-0.0013
NazwaOprocentowanie
Referencyjna5,75
Lombardowa6,25
Depozytowa5,25
Redyskontowa weksli5,80
Dyskontowa weksli5,85