Dziś jest:
Środa, 29 Maja 2024
Imieniny:
Magdaleny, Teodozji, Urszuli
Klienci IndywidualniWestern Union

Western Union

Oferta Western Union

Western Union to światowy lider na rynku szybkich międzynarodowych przekazów pieniężnych. Klienci Western Union mogą łatwo i bezpiecznie przekazać pieniądze do ponad 300 000 placówek zlokalizowanych w 200 krajach na całym świecie. Jest to największa sieć placówek świadczących międzynarodowe przekazy pieniężne. Western Union jest amerykańską firmą ze 150-letnią tradycją, notowaną na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Nadawca przekazu wpłaca określoną sumę pieniędzy w oddziale lub placówce współpracującej z Western Union, a adresat już po kilku minutach odbiera gotówkę po okazaniu dowodu tożsamości. W wyjątkowej sytuacji, gdy odbiorca nie ma żadnego dowodu tożsamości pieniądze można odebrać na określone hasło. Przekazy pieniężne wypłacane są w gotówce.

 

Maksymalna kwota przekazu nie może przekraczać równowartości 7,5 tys. dolarów. W Polsce przekazy pieniężne można wysyłać w PLN i USD. Za granicą pieniądze są wypłacane w lokalnej walucie lub w USD. Western Union za dodatkową opłatą powiadomi wskazanego odbiorcę o tym, że pieniądze są już do odbioru.

 

Dlaczego przekaz Western Union ?

Niezawodność

 

Każdego roku miliony ludzi korzystają z usług firmy Western Union w zakresie przekazów pieniężnych dla swoich bliskich w kraju, dla podróżnych w nagłych wypadkach lub w celu zabezpieczenia sprawnej działalności firm i przedsiębiorstw. Każdy przekaz pieniężny jest zabezpieczony przez światowej klasy komputerowy system bezpieczeństwa i może być zidentyfikowany za pomocą unikalnego numeru kontrolnego transakcji (MTCN) jak również specjalnego hasła wybranego przez Klienta.

 

Szybkość

 

Pieniądze można otrzymać w kilkanaście minut po ich wysłaniu. Western Union stosuje najbardziej zaawansowaną technologię elektroniczną i jedyną w swoim rodzaju sieć komputerową, która umożliwia natychmiastowe wypłacenie pieniędzy.

 

Wygoda

 

Wysyłający i odbierający mogą korzystać z ponad 300 000 agencji Western Union na całym świecie.

 

W Polsce przekaz pieniężny Western Union można zrealizować bezpośrednio w ponad 4500 punktach na terenie kraju, posiadających szybki dostęp do systemu Western Union.

 

Posiadanie rachunku bankowe nie jest wymagane

Jak działa przekaz? (schemat)

 • -

Wysyłanie środków

Aby wysłać środki przez Western Union wystarczy zgłosić się do dowolnej placówki obsługującej przekazy Western Union:

 • wypełnić formularz "Wpłata" (link),
 • wpłacić kwotę przekazu wraz z opłatą za przekaz.

Po dokonaniu wpłaty nadawca sam powiadamia Adresata, np. telefonicznie, o wysłaniu przekazu. Pieniądze będą dostępne w dowolnej agencji Western Union w ciągu kilkunastu minut od momentu nadania przekazu.

Wypłata środków

Po otrzymaniu powiadomienia od nadawcy przekazu, o wysłaniu przekazu przez sieć Western Union, należy zgłosić się do dowolnej agencji.

Odbiorca w celu otrzymania pieniędzy jest zobowiązany do:

 • przedłożenia dokumentu tożsamości,
 • podania wymaganych do wypłaty danych w formie ustnej lub pisemnej tj. swoje imię i nazwisko, imię i nazwisko nadawcy, spodziewaną kwotę przekazu, miejsce nadania przekazu oraz ewentualnie numer kontrolny przekazu (MTCN).

Kraje z obowiązkowym numerem MTCN

Co raz więcej krajów w celu zabezpieczenia się przed oszustwami wprowadza obowiązek podawania numeru MTCN w swoich jednostkach.

Kraje z obowiązkowym numerem MTCN

Uwagi i wskazówki

Kiedy kupujesz towary lub usługi w Internecie pamiętaj

 • Western Union nie gwarantuje odbioru ani też jakości zakupionych towarów i usług.
 • Nie należy przesyłać pieniędzy na fikcyjne nazwisko odbiorcy, ponieważ takie działanie nie chroni cię w sytuacji, kiedy kupujesz przedmiot lub usługę od osoby której nie znasz,
 • Przekaz jest dostępny do wypłaty w przeciągu kilku minut od wysłania i w żaden sposób nie można opóźnić, wstrzymać lub zablokować wypłaty nadanych środków.
 • Jeśli oferta sprzedaży jest niewiarygodnie atrakcyjna, z pewnością jest niewiarygodna! Oszuści działający na aukcjach i giełdach internetowych wyłudzają pieniądze oferując atrakcyjne towary po korzystnych cenach, w szczególności takie jak:
  • używane samochody (tu wyłudzane są duże zaliczki na rezerwację samochodu),
  • telefony komórkowe,
  • komputery,
  • sprzęt RTV,
  • aparaty i kamery cyfrowe,
 • Przy nadaniu przekazu z hasłem i zatajeniu go przed odbiorcą, aby uniemożliwić wypłatę do czasu rzekomego otrzymania towaru, istnieje ryzyko, że przekaz zostanie wypłacony na podstawie dokumentu tożsamości, bez podania przez odbiorcę hasła. Western Union przestrzega przed wysyłaniem przekazu na hasło, jeśli odbiorca może posiadać dokument tożsamości,
 • Aby zapewnić bezpieczeństwo wysyłanych pieniędzy, chroń dane przekazu, tzn. nie udostępniaj ich osobom postronnym.

Przestrzegamy przed wysyłaniem pieniędzy osobom nieznajomym lub za namową osób nieznajomych.

Zanim wyślesz przekaz zadaj sobie trzy pytania

 1. Kim jest osoba, która jest odbiorcą przekazu ?
 2. Czy pieniądze muszą być przesłane niezwłocznie ?
 3. Czy ta oferta nie jest zbyt atrakcyjna, żeby była prawdziwa ?

NUMER INFOLINI

0 801 402 404* - dla osób dzwoniących z telefonów stacjonarnych.

(022) 560 04 44** - dla osób dzwoniących z telefonów komórkowych lub z zagranicy.

Mail : westernunion@mrbank.com.pl

* koszt jak za połączenie lokalne

** koszt wg taryfy operatora


 

Sekretariat: Tel: 44 726 09 39     Fax: 44 726 09 42
© Copyright Powiatowy Bank Spółdzielczy w Tomaszowie Mazowieckim      All rights reserved    |   Ustawienia zgód |   powered by netadmin 7.30
Dane z dnia: 2024-05-28
1 CHF4.2959do góry+0.0097
1 EUR4.2592do góry+0.0064
1 GBP5.0032do góry+0.0081
1 USD3.9183w dół-0.0013
NazwaOprocentowanie
Referencyjna5,75
Lombardowa6,25
Depozytowa5,25
Redyskontowa weksli5,80
Dyskontowa weksli5,85